Program

PROGRAM WYPRAWY MATKA NOMADKA NA BALI

(12 dni na Bali + 2 dni podróży)

dsc_1506

1 DZIEŃ – PODRÓŻ

Przylot do Denpasaru (Bali), w zależności od wcześniej wykupionego lotu. Pilot wycieczki wraz z kierowcą czeka na Was na lotnisku przy wyjściu (z kartką Wyprawa Matka Nomadka na Bali) i po odprawie zawozi Was na odpoczynek po podróży do naszej pięknej willi, która będzie naszym domem przez kolejnych 12 dni.

 

2 DZIEŃ – POWITANIE

Dzień przeznaczony na odpoczywanie po podróży, które jest bardzo ważne szczególnie ze względu na dzieci. Śniadanie jest przyrządzane dla nas na miejscu przez Balijkę, również z uwzględnieniem preferencji żywieniowych naszych dzieci uzgodnionych przed wyjazdem. Dzień spędzamy w otoczeniu naszej willi, na zabawach w basenie, mamy sesje masażu i spotkanie z Balijkami, które wtajemniczą nas w sposoby pielęgnacji dzieci. Dzieci w tym czasie mają Dziecięcy Krąg czyli czas wspólnych zabaw z opiekunką, a dorośli będą mogli wziąć udział w kulinarnych warsztatach kuchni indonezyjskiej. Dla dzieci przewidziane są też warsztaty plastyczne (malowanie ciała jadalnymi farbami i wielkoformatowych obrazów). Następnie mamy uroczystą obiado-kolację przygotowaną przez balijkę w naszej willi w towarzystwie balijskiej muzyki.

 

3 DZIEŃ – OCEAN

Śniadanie oraz poczęstunek lokalnymi owocami tropikalnymi oraz świeżym sokiem z kokosa i jamu (tradycyjnego, zdrowotnego wywaru z ziół). Po śniadaniu i tropikalnych przysmakach odbędą się zajęcia z jogi dla chętnych mam. Po jodze udamy się nad ocean do miejscowości Sanur, gdzie spędzamy cały dzień oddając się swobodnej zabawie i odpoczynkowi pod palmami w ciepłym oceanie i piasku. Sanur jest popularnym resortem plażowym na Bali, nastawionym głównie na rodziny z dziećmi, gdyż woda jest tam bardzo spokojna i bezpieczna dla dzieci. Obiad w dobrej, lokalnej restauracji i spacery po okolicy. Nad oceanem zostaniemy do zapierającego dech w piersiach zachodu słońca, podczas którego będziemy się uczyć tradycyjnych pieśni indonezyjskich.

 

4 DZIEŃ – MAŁPI GAJ w UBUD

Po śniadaniu wyjeżdżamy do miasta Ubud, które uważa się za balijskie centrum kultury i sztuki. Tam zwiedzamy galerie sztuki, pracownie balijskiej rzeźby i malarstwa i muzea w dzielnicach Batuan i Mas, poznamy również artystów balijskich. Udajemy się do Ubud na spacer do ogromnego tropikalnego Małpiego Gaju, gdzie dzieci będą zachwycone wszechobecnymi, przyjaznymi małpkami i niesamowitą naturą. Po Małpim Gaju pójdziemy się na tradycyjny bazar w Ubud, gdzie można będzie zakupić unikatowe, balijskie ubrania, ozdoby, zioła czy kosmetyki. Po zakupach zwiedzimy buddyjską świątynię oraz udamy się do Bumi Sehat, czyli niezwykłe centrum naturalnych narodzin dzieci, gdzie Balijki opowiedzą o tradycyjnych rytuałach narodzin . Posiłek zjemy w klimatycznej balijskiej restauracji w znanej dzielnicy, a wieczorem idziemy na fascynujący spektakl taneczno-teatralny Legong Dance w Pałacu Królewskim.

5 DZIEŃ – ŚWIĘTA WODA

Udajemy się do Świątyni Świętej Wody Puta Tirta Empul, która jest świętym miejscem Balijczyków. Przed wejściem dostajemy kolorowe chusty i pas, który zawiązujemy na biodrach. Powtarzamy to za każdym razem kiedy odwiedzamy jakieś święte miejsce. To rodzaj okazanego szacunku dla Bogów. Doznamy kąpieli w świętej wodzie w intencji oczyszczenia oraz udamy się do świątyni Pura Gunung Kawi. To najstarszy kompleks świątynnym na wyspie Bali, wykuty w X wieku w skałach zbocza malowniczej doliny, na obu brzegach płynącej doliną rzeki. Do świątyni prowadzą kamienne schodki. Cała dolina jest otoczona pięknymi tarasami ryżowymi. Zjemy tradycyjny indonezyjski lunch w jednej z knajpek w okolicy i pojedziemy na plantację kawy Luwak – najdroższej kawy na świecie. Wieczorem odbędzie się dla chętnych Krąg Kobiet czyli celebracja kobiecości (malowanie ciała henną, spontaniczny taniec uwalniający głos i ciało).

 

 

6 DZIEŃ – PLAŻOWANIE

Po śniadaniu wyjazd nad ocean do Finns Beach Club na relaks. Chętni mogą też udać się do Waterbom Bali – parku wodnego na świeżym powietrzu, gdzie jest masa wodnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gwarantuje to dzieciom ogromną frajdę, a rodzicom przyjemny odpoczynek. Do wyboru również całodzienny wyjazd do Safari park – gdzie można zobaczyć tropikalne zwierzęta takie jak tygrysy, nosorożce, zebry. Tu można będzie też przejechać się na słoniu i nakarmić żyrafy i pobyć z wieloma unikatowymi gatunkami tropikalnych zwierząt. Wieczorem w willi odbędziemy relaksujące sesje masażu wykonywanego przez Balijkę.

 

7 DZIEŃ – WODOSPAD

Po śniadaniu udamy się nad przepiękny wodospad Tegenungan Waterfall, gdzie możemy doznać wyjątkowej kąpieli w krajobrazie balijskiej dżungli. Po lunchu w tamtejszej okolicy udamy się Bali Green School, do słynnego przedszkola i szkoły alternatywnego nauczania położonej w naturze, gdzie obejrzymy i posłuchamy jak się edukuje dzieci i młodzież w niezwykłym podejściu holistycznym i w zgodzie z naturą. Potem udamy się do Parku Ptaków. W Bali Bird Park można podziwiać dziesiątki gatunków ptakó, motyli oraz innych owadów. Park jest pełen tropikalnej roślinności i jest w całości przykryty siatką. Wewnątrz można spacerować obserwując również jaszczury komodo, które występują tylko w tej części świata. Kolejno udamy się do Pura Taman Ayun, która jest interesującą świątynią położoną na wyspie Bali w pięknym, zadbanym ogrodzie, z licznymi oczkami wodnymi, kanałami i mostkami. Gdy tylko starczy nam czasu i sił to pojedziemy również do położonej nieopodal w lesie świątyni Alas Kedaton, którą zamieszkują małpy. Wieczór spędzimy relaksując się w otoczeniu willi słuchając balijskich opowieści z tradycyjną muzyką w tle.

 

8 DZIEŃ – BALIJSKI DOM

Po śniadaniu w willi udajemy się podziwiać słynne tarasy ryżowe Tegallalang.  Na obiad jesteśmy zaproszeni do balijskiego domostwa, gdzie balijska rodzina nas ugości tradycyjnym posiłkiem przy balijskiej muzyce gamelanowej na żywo oraz odbędziemy warsztaty z robienia „offeringów” czyli kompozycji darów składanych bogom. Po wizycie w balijskim domu damy się na spacer do wsi i udamy się na taras widokowy, gdzie można podziwiać niesamowitą dolinę porośnietą dżunglą. Wieczorem pójdziemy na spektakl tradycyjnego tańca balijskiego Barong, z wykorzystaniem ogromnych kukieł i wspaniałej muzyki, szczególnie dla dzieci będzie to ogromna atrakcja.

 

9 DZIEŃ – TANIEC KECAK

Po śniadaniu odbędzie się joga dla chętnych oraz i wybierzemy się na popularną wśród surfurów plażę Balangan, położoną przy malowniczym klifie. Urokliwa plaża z barami i parasolami, pod którymi można się skryć przed słońcem. Możemy też się udać na plażę Suluban położoną nieopodal, która jest jedną z piękniejszych plaż na Bali, mekką dla surferów i gdzie są niesamowite jaskinie. To egzotyczne miejsce, idealne dla wszystkich miłośników zapierających dech w piersiach widoków. Podziwiać stąd można widok na Ocean Indyjski oraz tropikalne drzewa i rośliny. Po plażowaniu udamy się do świątyni Uluwatu znajdującej się na czubku stromego klifu, gdzie obejrzymy o zachodzie słońca pokaz niezwykłego balijskiego tańca – Kecak. Kecak to najciekawszy ze wszystkich tańców na Bali. Do tańca akompaniuje chór złożony z ponad 70 mężczyzn. Odgrywana jest historia Ramayana, a taniec ubarwiają piękne balijskie maski i stroje. Po przedstawieniu pojedziemy na słynącą z najlepszych owoców morza plażę Bali – Jimbaran i tam zjemy kolację w restauracji tuż nad brzegiem oceanu. Wieczorem w willi odbędzie się dla chętnych Krąg Kobiet będący celebracją kobiecości.

 

10 DZIEŃ – WIOSKA

Po śniadaniu wybierzemy się do wioski Jatiluwih, gdzie dzieci będą mogły spędzić czas na łonie przepięknej balijskiej wsi. Jatiluwuh jest wioską, w okolicy której znajdują się prawdopodobnie najbardziej efektowne tarasy ryżowe na Bali. W 2007 roku to miejsce zostało nominowane do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zjemy lunch w okolicy i pójdziemy spacerem w otoczeniu natury nad wodospad Yeh Hoo, gdzie możemy zaznać kąpieli. Potem pojedziemy podziwiać podczas zachodu słońca egzotyczną świątynię Tanah Lot, która podczas przypływu jest całkowicie oddzielona od lądu. Wrócimy do naszej willi na masaże i kąpiele w eterycznych olejkach.

 

11 DZIEŃ – RELAKS

Po śniadaniu odbędą się zajęcia jogi, a po nich wybierzemy się na rajską plażę Sundays Beach Club. Po obiedzie w okolicach plaży wrócimy do willi, gdzie odbędą się dla dzieci zajęcia plastyczno-teatralne. Będziemy tworzyć tradycyjny Wayang Kulit czyli indonezyjski teatr cieni, do którego dzieci stworzą kukły, które będziemy animować w wieczornym spektaklu teatru cieni. Wieczorem zjemy uroczystą, pożegnalną kolację w naszej willi.

 

12 DZIEŃ – POŻEGNANIE

Po śniadaniu odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów indonezyjskich oraz warsztat tworzenia instrumentów z naturalnych materiałów. Po lunchu w willi odbywamy relaksujące kąpiele w naszym prywatnym basenie i przygotowujemy się do podróży powrotnej do Polski…

* Podczas pobytu na Bali postaramy się również uczestniczyć w przepięknej tradycyjnej, balijskiej ceremonii, która nie jest oficjalnie dostępna dla turystów, ale pilot wyprawy zrobi wszystko, abyśmy mogli wziąć w tym udział. W programie są również warsztaty arteterapii dla dorosłych, tańca ekspresyjnego z wykorzystaniem technik teatralnych oraz Krąg Wsparcia dla Mam. Wszystkie te warsztaty odbywają się dla chętnych na życzenie we wspólnie ustalonym terminie.

Pakiet SPA uwzględniony w cenie wyprawy dla każdego dorosłego uczestnika:

  • – 2 masaże
  • – 2 zajęcia jogi
  • – basen dowolnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *